Δημοτικό Σχολείο Άριος                                                   Διεύθυνση Π.Ε Μεσσηνίας

Αρχική |  Το σχολείο |  Τοποθεσία |  Επικοινωνία |  Χρήσιμες Συνδέσεις |  Νέα |  Αρχείο | Download   | blog
ΜΑΘΗΤΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΓΟΝΕΙΣ
 Ωρολόγιο Πρόγραμμα  Σχολική Εφημερίδα  Σχολικό Ημερολόγιο  Σχολικοί Κανόνες  Εκπαιδευτική Τηλεόραση   Download - Links   Καλλιτεχνική Έκφραση

Αγαπητοί μαθητές

Σκοπός του Σχολείου είναι να συμβάλλει στην ολόπλευρη, αρμονική και ισόρροπη ανάπτυξη των διανοητικών και ψυχοσωματικών σας δυνάμεων, ώστε να έχετε τη δυνατότητα να εξελιχθείτε σε ολοκληρωμένες προσωπικότητες και να ζήσετε δημιουργικά και αρμονικά.

Τη φετινή σχολική χρονιά πιστεύουμε οτι το σχολείο θα κάνει ότι είναι δυνατό για να σας δώσει όλα αυτά που χρειάζεστε ωστε να πάτε ένα σκαλοπάτι πιο πάνω και να φτάσετε πιο κοντά στην επίτευξη των στόχων.

Οι δάσκαλοί σας με αγάπη και μεράκι θα δώσουν τον καλυτερό τους εαυτό για να γίνει το ταξίδι της γνώσης όσο το δυνατόν πιο ευχάριστο και δημιουργικό.

Στη προσπάθεια αυτή λοιπόν και για να γίνει πιο ελκυστικό και δημιουργικό το σχολείο, απο φέτος θα λειτουργήσει νέο διευρυμένο ωράριο με στόχο τον εμπλουτισμό του σχολικού προγράμματος με νέα διδακτικά αντικείμενα όπως η εκμάθηση Η/Υ .

Τέλος, εγκαινιάζουμε απο φέτος την ιστοσελίδα του σχολείου μας που θα αποτελέσει ένα ακόμα εργαλείο για σας , τους γονείς σας αλλα και μας τους δασκάλους.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με αγάπη, υγεία και πρόοδο.

Δημοτικό Σχολείο Άριος © 2010